Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Ajda Pekkan & Beş Yıl Önce On Yıl Sonra - Ajda Pekkan & Beş Yıl Önce On Yıl Sonra
Ajda Pekkan & Beş Yıl Önce On Yıl Sonra
LP/A
1- O Benim Dünyam
2- Elimde Olsa
3- Bir Masal Anlatsam
4- Ah! Fatma
5- Şarkılar
LP/B
1- Uçan Halı
2- Onlar Gibi Olsak
3- Bir Tek Şey
4- Yolculuk
5- Bir Gece Sahnesi

AJDA PEKKAN & BEŞ YIL ÖNCE ON YIL SONRA (LP)

Ossi Müzik – Plak ve Ben sitesi Türk popunun en önemli albümlerini plak formatında piyasaya sürmeye devam ediyor ve bu defa da bir başka efsane albüm; Ajda Pekkan & Beş Yıl Önce On Yıl Sonra ile

seksenli yıllara geri dönüyoruz!

Seksenli yılların en popüler topluluğu Beş Yıl Önce On Yıl Sonra ile Ajda Pekkan birlikte sahne aldıkları müzikallerden sonra bu ortaklıklarını 1985 yılında yayınlanan bu albüme taşımışlardı. Bugün de hala dinlenen ve sevilen bir çok hit şarkının yer aldığı bu plak, Ajda Pekkan diskografisinin de en başarılı çalışmalarından biri oldu.

Plakda yer alan ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra tarafından seslendirilen “Ah Fatma” adlı şarkının, aslında “Ah Ajda” olarak yazıldığı, ancak Ajda Pekkan ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra kabul etmeyince, “Ah Fatma” olarak değiştirildiği, albümle ilgili o günlerde gazetelere yansıyan bir haber oldu.

Albümün bir başka özelliği de Ajda Pekkan’ın evlendiği gün piyasaya çıkması ve nikah davetinde albümdeki şarkıların çalınması olmuştu. Ajda Pekkan’ın albümün açılışında yer alan “O Benim Dünyam” adlı şarkıyı eşi için söylediği de uzun süre konuşuldu.

Plakda yer alan “Şarkılar” adlı şarkı ise eski Ajda Pekkan’ın unutulmayan şarkılarının cümleleriyle oluşturulmuş, bir tür “Fikret Şeneş’e Saygı” şarkısı.

Seksenli yılların çok popüler şarkılarının Türkçe versiyonları ile renklenen bu albüm, Türk pop tarihinde eşi benzerine az rastlanmış bir ortaklığın ürünü.