Youtube kanalı
Facebook Twitter Instagram
Ayten Alpman - Bir Başkadır Ayten Alpman
Bir Başkadır Ayten Alpman
/ Ayten Alpman
1- SENİNLEYİM ( E Penso A Te )
Söz: Fikret Şeneş Müzik: Lucio Battisti Düzenleme: Sadun Ersönmez
2- YAZ YAĞMURU
Söz-Müzik: Serdar Ortaç Düzenleme: Sadun Ersönmez
3- HER YAŞIN AYRI BİR GÜZELLİĞİ VAR
Söz: Fikret Şeneş Müzik: Garo Mafyan Düzenleme: Sadun Ersönmez
4- ERKEKLER AĞLAMAZ
Söz-Müzik: Nilüfer Yumlu Düzenleme: Sadun Ersönmez
5- SÖYLEYEMEDİM (Face a Face)
Söz: Ülkü Aker Müzik: L.De Suza Düzenleme: Sadun Ersönmez
6- PENCERE
Söz-Müzik: İskender Timur Tursen Düzenleme: Kamil Özler
7- SESİNİ DUYUR
Söz: Seda Akay Müzik: Cenk Taşkan Düzenleme: Kamil Özler
8- HERKES KENDİ YOLUNDA ( Koursa Thanatou )
Söz: Ülkü Aker Müzik: G.Parios Düzenleme: Kamil Özler
9- SEN BENİM ŞARKILARIMSIN
Söz-Müzik: İlhan Şeşen Düzenleme: Sadun Ersönmez
10- ARKADAŞ (Düet: Halit ERGENÇ)
Söz-Müzik: Şanar Yurdatapan Düzenleme: Sadun Ersönmez
BİR BAŞKADIR AYTEN ALPMAN (LP)
O, Türkçe sözlü pop şarkıları söyleyen ilk kadın şarkıcılardan biriydi. Caz müziğinde olduğu kadar pop müzikte de eşsiz yorumu ve şarkıcılık tekniği ile göz kamaştırdı, sesi yıllar boyunca hayatlarımıza eşlik etti. Altmışlar ve yetmişlerde kaydettiği şarkılar hala dinleniyor, söyleniyor ve seviliyordu. Son plak kaydı için 1979 yılında stüdyoya girmiş olan Ayten Alpman, 2007 tarihli albümünde Türk popunun dünü ve bugününden seçilmiş 10 şarkıyı Ayten Alpmanca yorumluyor.
Ve 2012’de kaybettiğimiz Ayten Alpman Ossi Müzik ile Plak ve Ben sitesinin işbirliği sonucunda eskiden olduğu gibi tekrar plak kayıdı ile bizimle.
Ajda Pekkan’dan Nilüfer’e, Nükhet Duru’dan Grup Gündoğarken’e, farklı seslerden kulaklarımıza yer etmiş şarkılar bu kez Ayten Alpman’ın eşsiz yorumuyla hayat buluyor.
Şanar Yurdatapan’ın bir dönem dillere marş olmuş şarkısı “Arkadaş”ta sanatçıya “Aliye”, “Binbir Gece”, ‘’Muhteşem Yüzyıl’’ ve ‘’Vatan Haini’’ dizilerinden tanıdığımız oyuncu Halit Ergenç eşlik ediyor. Alpman - Ergenç düeti albümün sürprizlerinden biri.
Albümde herkesi çok şaşırtacak bir başka sürpriz de Ayten Alpman’ın bir Serdar Ortaç şarkısı seslendirmiş olması. Serdar Ortaç’ın duygusal bestesi “Yaz Yağmuru”, bambaşka bir yorum ve düzenlemeyle dinleyenleri mest edecek.
Nilüfer’in ilk bestesi olan “Erkekler Ağlamaz” ve yine onun ve Ferdi Özbeğen’in sesinden hatırladığımız “Söyleyemedim”,
Ajda Pekkan diskografisinin yetmişli yıllarından “Seninleyim” ve yine Fikret Şeneş’in muhteşem sözleriyle “Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var”,
Grup Gündoğarken’den dinleyip sevdiğimiz, müzik dünyasının “Amca”sı İlhan Şeşen’in bestesi “Sen Benim Şarkılarımsın”,
İkibinlerin ilk yarısından Tual grubuna ait bir şarkı “Pencere”,
Ülkü Aker’in sözleriyle daha önce Ferdi Özbeğen tarafından seslendirilmiş olan “Herkes Kendi Yolunda”…
Ve doksanlı yıllardan bir Nükhet Duru klasiği.Türk popunun en önemli bestecilerinden Cenk Taşkan ve Seda Akay imzasını taşıyan “Sesini Duyur” albümde yer alan diğer şarkılar.
Ossi Müzik tarafından yayınlanan albümün prodüktörlüğünü, Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk müziğinin kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren yapıyor. Mix ve mastering Türkiyenin en başarılı aranjörlerinden Sadun Ersönmez tarafından yapılan albümün kapak tasarımı ise Ömer Ozan Erdoğan’a ve fotoğraflar genç yetenek Cengiz Dikbaş’a ait.
Genel sanat yönetmenliğini geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Müfit Bayraşa’nın yaptığı albümde Sadun Ersönmez ve Kamil Özler’in muhteşem düzenlemelerine yine Türkiye’nin en ünlü müzisyenleri eşlik etti.
2007 yılında yeniden stüdyoya giren ve daha önce hiç seslendirmediği türde şarkılar söyleyen Ayten Alpman, “Memleketim”, “Tek Başına”,’’Ben Böyleyim’’ ve “Ben Varım” gibi unutulmaz şarkılarla dolu Ayten Alpman kariyerine yepyeni şarkılar eklediği bu albüm hem dün, hem bugün, hem de yarına ait. Tıpkı Ayten Alpman gibi. “Bir Başkadır” Ayten Alpman !
Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.