Emre Baransel / Suyun Masalı


Yayın Tarihi: Haziran 2010

» Bülteni indir
» Büyük kapağı indir
» Bulunduğu albümler
» Satın al
Albümü bulabileceğiniz bazı adresler:
TTnet Müzik
Spotify
Esen Shop
D&R
Dijital Ürün
Bu albüm sadece dijital ortamda sunulmuştur, müzik marketlerde CD formatında bulunmamaktadır. iTunes ve TTnet Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.
Longplay plak formatında albüm
Bu albüm titizlikle mastering işleminden geçirilip yüksek ses kalitesinde plak olarak basılmıştır. Plak ve Ben sitesinden satın alabilirsiniz.
Şarkı Listesi
Liste yakında yayınlanacak.
Hiphop'un, hem ağlatan hem de güldüren sesi Emre Baransel, 'Suyun Masalı' isimli ilk solo albümüyle dinleyicilerin karşısında! En gerçeğinden masallar dinlemek için, gelin suya kulak verelim...

Emre Baransel, İstanbul/Kadıköy doğumlu ve Trakya Üniversitesi Radyo-Sinema-Tv mezunu. 9-10 yaşlarında müziğe ilgi duymaya başladı. Müzisyen kuzeni sayesinde bir çok müzik türünün etkisiyle büyüdü ve şarkılarında Rap’e ek olarak farklı türlerden de esintiler bulmak mümkün. Şimdiye kadar 3 tane Underground Mixtape, bir çok single ve farklı müzisyenlerle düetler yaparak, ayrıca çeşitli toplama albümlerde yer alarak Hip-Hop kitlesi içinde saygınlık kazanıp belli bir yer edindi. Ceza, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Merdiven Crew gibi isimleri barındıran ve Türkiye'nin en önemli Hip-Hop topluluğu olan 'KADIKÖY ACİL'in kurucularından biri olan Emre Baransel; Busta Rhymes, Sean Paul, Lil Jon, Wu Tang, Prodigy, Ja Rule, Lumidee ve Killarmy gibi dünya Hip-Hop ve R&B müziğinin en önemli isimleriyle de konser projelerinde beraber çalıştı. Ayrıca Rap'te kendine özgü yeni bir style oluşturarak, bu akımın ismini Waterstyle (Su Stili) koydu.

Emre Baransel'in masalsı bir anlatım vaadettiği ve son 12 yılda başından geçenleri hikayeleştirdiği 'SUYUN MASALI' albümü tamamen yaşanmış hikayelerden oluşuyor ve gücünü bu samimiyetten alıyor.

2 senedir titizlikle üzerinde çalışılan albüm aynı kapak içinde 2 CD'den oluşuyor ve CD başına 12'şer parça olmak üzere toplam 24 şarkı içeriyor. İlk CD 'Ağlayan Hikayeler', 2.’si ise 'Gülen Hikayeler' adını taşıyor.

Ağlayan hikayelerde daha duygusal, daha ağır tempolu şarkılar bulabileceğimiz gibi, daha sert sound'a sahip ama yine de karamsar olmayan, olaylara her zaman olumlu bakmayı, hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını ve hayata karşı sapasağlam durmayı öğütleyen parçalar dinleyeceğiz. Gülen Hikayelerde ise daha hızlı tempoya sahip, komik ve eğlenceli ama aynı zamanda hiphop'un ruhunu yansıtan o eleştirel yönü tek bir an bile kaybetmeyen şarkılar dinlemek mümkün

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız.