Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Attila Atasoy - Orda Mısın?
Orda Mısın?
1- AH ANAM (Attila Atasoy& Düş Gezginleri)
Söz-Müzik: Attila Atasoy
Düzenleme: Erhan Doğan
2- SENİ SEVMEKTEN BIKMAYACAĞIM
Söz-Müzik: Selahattin Erhan
Düzenleme: Ödül Erdoğan
3- YEMİNLER ETTİM
Söz-Müzik: Selahattin Erhan
Düzenleme: Selim Çaldıran
4- ORDA MISIN? (Attila Atasoy& Düş Gezginleri)
Söz: Aysel Gürel Müzik: Attila Atasoy
Düzenleme: Erhan Doğan

Yetmişlerin ilk yıllarından bu yana Türk popüler müziğinin en özel seslerinden biri olan Attila Atasoy, onu özleyenlere birbirinden etkileyici yeni şarkılarıyla tekrar “Merhaba” diyor.

En son 2007-2008 yılında “Andro”ve ‘’Biraz’’ adını verdiği iki albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkan Attila Atasoy, bazı toplu albümlerde şarkıları ve düetiyle yer aldıktan sonra şimdi de dört şarkılık bir “mini-albüm”le geri döndü!.

Bu “mini-albüm”de Attila Atasoy için bir çok açıdan özel şarkılar var. “Ah Anam”, Atasoy’un yakın bir tarihte kaybettiği annesi Mücevher Hanım için yaptığı bir şarkı... Söz ve müziği kendisine ait bu şarkı, Atilla Atasoy için “köklerine dönüş” anlamı taşıyor..

Geçen yıl “Her Devin Devleri” adlı albümde Yıldız Tilbe ile düet versiyonu yer alan “Seni Sevmekten Bıkmayacağım”, bu defa Attila Atasoy’un solo yorumuyla bu “mini-albüm”de dinleyici karşısına çıkıyor.

“Yeminler Ettim”, yepyeni bir Dr.Selahattin Erhan bestesi..

‘’Orda mısın?” ise Aysel Gürel için bestelediği Aysel Gürel’in son sözleri..Aysel, bestelemesi için Atasoy’a göndermişti hasta yatağından. Ve Atasoy Aysel’i ,hasta yatağında bu şarkıyı gitarıyla defalarca çalıp söyleyerek uğurladı sonsuzluğa..

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanacak ‘’mini-albümde’’ Attila Atasoy’a ‘’Ah Anam’’ ve ‘’Orda mısın?’’ şarkılarında Düş Gezginleri eşlik ederken düzenlemelerde Selim Çaldıran, Ödül Erdoğan ve Erhan Doğan imzaları var. Kapak fotoğrafını Behçet Hacaroğlu çekti. Kartonet tasarımını Zeliha Topaloğlu tarafından hazırlandı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)