Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Bülent Yetiş - Aşk'a Gel
Aşk'a Gel
1- SALAVAT-I ŞERİF
Buhurizade Mustafa Itri Efendi (Segah)
2- TEALA BEDRU ALEYNA
(Ay Doğdu Üzerimize)
Hicret İlahisi (Hüzzam)
3- SORDUM SARI ÇİÇEĞE
Yunus Emre - Anonim (Segah)
4- SEVDİM SENİ MABUDUMA
Şeyhi Cemali - Harun Baba (Hüzzam)
5- UYAN EY GÖZLERİM
3.Murat - Ali Ufki (Muhayyerkürdi)
6- MUALLA GAVSİL
Bahaeddin Efendi - Zekai Dede (Rast Şuul)
7- GEL GÖR BENİ
Yunus Emre- Anonim (Segah)
8- MEST’Ü HAYRANIM
Kuddusi - Anonim (Hicaz)
9- ŞOL CENNETİN IRMAKLARI
Yunus Emre - Anonim (Segah)
10- DEMEDİM Mİ
Pir Sultan Abdal – Sebilci (Nihavend)
11- KABE'NİN YOLLARI
Anonim (Hüzzam)

Şüphesiz ki, tasavvuf edebiyatının nazım biçimlerinden biri olan ilahiler, çok eski zamanlardan bu yana, Yaratıcı’ya olan aşkı anlatmada bizlere aracı olurlar. Farklı tarikatlarda farklı farklı isimlere bürünen ilahiler, dünyevi oyuncaklara sıkı sıkı yapışan biz fanilerin bir nebze de olsa ruhani boyuta geçmesine yardımcı olurlar.

Sağlam kalemi ve besteleriyle Ajda Pekkan’dan, Zerrin Özer’e, Bengü’den Gülben Ergen’e kadar birçok ismin albümüne emek veren, solist ve vokalist olarak da kendini kanıtlamış bir sanatçı olan Bülent Yetiş, Ajda Pekkan’a verdiği söz ve bestesi kendisine ait olan “Yan” adlı şarkısı 58 farklı ülkede dinlenir. 1994 yılında “Nefes Nefes Al Beni” adlı albümünü çıkartan Yetiş, 2013 yılında yine söz ve müziği kendisine ait olan “Mori Kız” şarkısının single çalışmasıyla kariyerine devam eder.

Gerek söz yazarı, gerek besteci, gerekse yorumcu olarak içindeki yaratıcı ışığı başarılı bir şekilde yansıtan Bület Yetiş, bu defa Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan “Aşk’a Gel” ilahiler albümünü seslendiriyor. Albüm klibi Gökhan Özdemir tarafından “Sordum Sarı Çiçeğe” adlı ilahiye çekildi. “Salavatı Şerif”, “Sevdim Seni Mabudumda”, “Gel Gör Beni”, “Şol Cennetin Irmakları”, “Demedim mi”, “Kabe’nin Yolları”, “Mualla Gavsil” ve “Uyan Ey Gözlerim” gibi dinleyenlerin gönül telini titreten bu ilahilerin tek bir çatı toplaması da albümün başka bir güzelliği. Yapımcılığını ve prodüktörlüğünü Hakan Eren, süpervizörlüğünü Bülent Yetiş, grafik tasarımını ise Onur Özışık üstleniyor.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)