Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Nil Burak - Bir Numaramsın
Bir Numaramsın
1- BİR NUMARA
Söz-Müzik: Ali AVAZ Düzenleme:Taner ÇETİN
2- HER SÖZÜN AKLIMDA
Söz: Nil BURAK (Ossi Müzik)-Gökhan ŞAHİN Müzik: Olcay ANAR-Serkan ÇEVİK Düzenleme: Olcay ANAR
3- İZMİR (Savur Dumanını Karşıyaka’ya)
Söz-Müzik: Yavuz Hakan TOK (Ossi Müzik) Düzenleme:Hakan AÇIKALIN
4- TATLI TATLI
Söz-Müzik: Oktay YURDATAPAN (Ossi Müzik) Düzenleme:Taner ÇETİN
5- YOLUN SONU
Söz: Günay Çoban Müzik: Serkan ÖZDOĞAN Düzenleme:Sadun ERSÖNMEZ
6- BULAMADIK Kİ
Söz-Müzik: Orhan GENCEBAY Düzenleme: Sadun ERSÖNMEZ
7- SENDE BAŞINI ALIP GİTME
Söz: Cem KARACA Müzik: Nil BURAK (Ossi Müzik) Düzenleme:Hakan AÇIKALIN
8- CESUR OL
Söz-Müzik: Yavuz Hakan TOK (Ossi Müzik) Düzenleme:Taner ÇETİN
9- SANA ALIŞIYORKEN
Söz: Nil BURAK (Ossi Müzik) Müzik: Banu KIRBAĞ Düzenleme:Taner ÇETİN
10- TEŞEKKÜRLER
Söz: Nil BURAK (Ossi Müzik) Müzik: Nil BURAK (Ossi Müzik)- Hakan AÇIKALIN Düzenleme:Hakan AÇIKALIN
11- OLMAZ OLMAZ DEME ( Murat UNCUOĞLU&Aytekin KURT versiyon)
Söz: Ülkü AKER (Taksim-BMG Edisyon) Müzik: Selmi ANDAK
Düzenleme: Murat UNCUOĞLU&Aytekin KURT
12- BİR NUMARA RMX ( Dj. U.F.U.K versiyon)

BİR NUMARAMSIN

Yetmişli yıllardan bu yana Türk popunda silinmez izler bırakmış Nil Burak, müzikte geride bıraktığı 32 yılı, yepyeni bir albümle kutluyor ! Türkçe müziğin geçmişine sahip çıkarak yola koyulan ve son dönemde yeni prodüksiyonlara da imza atan Ossi Müzik'in son bombası, Nil Burak'ın 2008 tarihli yeni albümü "Bir Numaramsın".

Onu "yavru vatan" Kıbrıs'tan gelen genç kız olarak tanıdığımızda, takvimler 1975 yılını gösteriyordu. İlk kez Playboy gece kulübünde sahneye çıktı. Sonrasında onbeş yıl boyunca Maksim gazinolarında solist altı oldu. Asıl adı Nihal Munsif'ti ama Zeki Müren ona Nil Burak adını taktı ve tüm Türkiye onu Nil Burak olarak tanıdı.

Yüreklere dokunan buğulu sesi, baş döndüren güzelliği ve bir anda dillere düşen "Tatlı Tatlı" adlı şarkısıyla Nil Burak, ülkenin görüp göreceği en popüler yıldızlardan biri olacaktı. Yetmişler, seksenler ve doksanların ilk yarısını zirvede geçiren Nil Burak, 1995 yılında yayınlanan son albümü "Akdeniz Rüzgarı"ndan sonra müziğe uzunca bir süre ara vermişti. Nil Burak'ın son iki yıldır üzerinde çalıştığı yeni albümü "Bir Numaramsın", nihayet piyasada!

Albümde bir döneme damgasını vurmuş dört Nil Burak şarkısı yeni versiyonlarıyla yer alırken, yedi yeni şarkıyla da Nil Burak ikibinli yılların pop müziğine imzasını atmaya hazırlanıyor.

Şahika'nın şarkısı bu albümde!

Sevilen dizi Avrupa Yakası'na bu sezon dahil olan Şahika karakterinin, dizinin hemen her bölümünde kendine özgü dansı eşliğinde söylediği "Olmaz Olmaz Deme" adlı şarkı, asıl sahibinin sesiyle yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor. Sözleri Ülkü Aker'e, bestesi Selmi Andak'a ait bu şarkı ilk kez 1977 yılında Nil Burak tarafından plak yapılmıştı. Nil Burak yeni albümünde bu şarkıyı Aytekin Kurt ve Murat Uncuoğlu'nun yaptığı yeni düzenlemesiyle tekrar seslendirdi. Bugünlerde yediden yetmişe herkesin dilinde dolaşan bu şarkıyı bu albümde sahibinin sesinden dinleyeceksiniz!

Nil Burak'ın 1981 yılında seslendirdiği Orhan Gencebay bestesi "Bulamadık ki" aranjör Sadun Ersönmez tarafından yapılan 2007 versiyonuyla albümde yer alan klasik şarkılardan bir diğeri.

Sözleri Cem Karaca imzası taşıyan Nil Burak bestesi "Sen de Başını Alıp Gitme"nin yeni versiyonu ile Nil Burak ölümsüzleşiyor ve Cem Karaca'ya da bir saygı selamı gönderiyor.

Türk popunun en üretken besteci ve söz yazarlarından birinin, birkaç yıl önce yitirdiğimiz Oktay Yurdatapan'ın imzasını taşıyan ve Nil Burak adıyla özdeşleşen ve ilk altın plağını aldığı "Tatlı Tatlı"nın Taner Çetin tarafından yapılan yeni düzenlemesi ise albümün bir diğer sürprizi.

Dj.U.F.U.K'un yapmış olduğu 'Bir Numaramsın'' remiks versiyonu ile stadlar hep bir ağızdan bu şarkıyla coşacak.

Albümde yer alan yedi yeni şarkıda ise Nil Burak, Banu Kırbağ, Ali Avaz, Yavuz Hakan Tok, Serkan Özdoğan, Günay Çoban, Olcay Anar, Serkan Çevik ve Gökhan Şahin'in imzaları var. Her biri zaman içerisinde birer klasiğe dönüşecek tüm şarkılar titiz bir çalışma sonucu seçildi ve albümde yerini aldı.

Günümüzde büyük çoğunlukla yeni şarkıcıların hakimiyetindeki pop müziğe güçlü ve taze bir soluk getirecek bu albüm, uzun zamandır özlenen Nil Burak'ın 32 yılı aşkın kariyerinin olgunluk dönemini gözler önüne seriyor.

Albümün yapımcısı ve prodüktörü Hakan Eren. Mix ve mastering Türkiyenin en önemli stüdyolarından biri olan Marşandiz tarafından yapılan albümün kapak tasarımı ise Emel Göktepe'ye ve fotoğraflar ise Zeynel Abidin Ağgül'a ait.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)