Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Sadık Karan - Aman
Aman
1- AMAN
Söz-Müzik:Sadık Karan
2- BEKLEYENİM VAR
Söz-Müzik:Sadık Karan
3- MADARA
Söz-Müzik:Sadık Karan
4- DUR GİTME KAL
Söz-Müzik: Emre Bayar
5- BENİ YORMA
Söz-Müzik:Sadık Karan
6- VALLAHİ BİLLAHİ
Söz-Müzik:Sadık Karan
7- DOĞUM GÜNÜ ŞARKISI
Söz:Sadık Karan-Çisel Onat Müzik:Çisel Onat
8- AŞK BÖYLE OLMAZ
Söz-Müzik:Aslı Zen
9- PARA VERSEN ÜSTÜNE
Söz-Müzik:Sadık Karan
10- BİZ ERKEN YENİLDİK
Söz-Müzik:Sadık Karan
11- YARI YOLDA BIRAKTIN
Söz-Müzik:Sadık Karan
12- BEKLEYENİM VAR (DJ MUS-T Remix)
Söz-Müzik:Sadık Karan

SADIK KARAN - "AMAN"

İzmir, Ödemiş doğumlu SADIK KARAN. Müziğe olan tutkusu daha ilkokul yıllarında başlamıştı. Okul müsamerelerinde belli olmuştu bu işe olan ilgisi. Okul korolarının sevilen sesi oldu ilk önce; sonra da müzikle birlikte folklor topluluklarında yer aldı ortaokul ve lise yıllarında. Ege zeybekleri, okul tiyatro gruplarının çalışmaları derken; liseyi bitirmek üzere olduğu 90'arın başında özel radyoların kurulmasıyla radyo sunuculuğu macerası başladı, müzikle daha iç içe olmak için. Küçük bir çevreden daha büyük çevreye geçip profesyonel anlamda müziğe sarılması Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nü kazanıp İzmir'e yerleşmesiyle başladı. Kendi okuduğu bölüme devam ederken üniversiteye başladığı 1995 yılında, ilk olarak o zamanki Dokuz Eylül Üniversitesi Şan Bölüm başkanı Prof. Dr. MÜFİT BAYRAŞA'nın kapısını çaldı. Müzik adına attığı ilk önemli adımdı. İzmir çıkışlı genç yeteneklerin bildiği önemli bir isimdi Prof. Dr. MÜFİT BAYRAŞA. İlk onayı ondan aldı müzik adına. Tanışmalarının ardından, beş yıla yayılan şan dersleri devam etti. 2000 yılında her şeyden vazgeçip İstanbul'a yerleşme kararı verdiğinde özel bir dershanede mezun olduğu alanda öğretmenliğe devam ederken, bir yandan da şan derslerini sürdürmekteydi. Vakit karar vaktiydi; her şeyden vazgeçerek cesur bir adım attı ve İstanbul'a geldi, filmlerdeki gibi. Ailesi her şeyiydi ve en büyük destekçisiydi; her zaman ve her şartta. Babasının korkularını yenmesi zor oldu ilk başta. Sonradan bu işe olan aşkını gören babası da, annesi de ve özellikle kardeşleri de hep inandılar ona, en başından beri; hiç şüphe etmeden hem de. Ailesine ömrünü adayacak kadar düşkün biri SADIK KARAN. İstanbul'a geldiği 2000 yılından 2005 yılına kadar hayatı öğrendi kendi deyimiyle. Düşmeyi kalkmayı, inanmayı, azmetmeyi, vazgeçmemeyi öğretti ona İstanbul; acısı ve tatlısı bütün yaşattıklarıyla. Herkesin kendine yazdığı bir roman vardır ya hani; onun ki de öyle bir şeydi işte. Yaşadığı her şeyin onu zenginleştirdiğini bilerek devam etti yoluna.

2005 yılının mayısında çıkardığı ilk albümü "YEMİNİM VAR" ona ilk başarıyı tattırdı. İlk albümün çıkış şarkısı "BAK GİDERSEM DÖNMEM" onu geniş kitlelere tanıtan ilk şarkı oldu ve çok sevildi. İlk albümünün promosyon dönemi devam ederken vatani görevini yapma sırası geldiğinde kendini Ardahan Boru Trampet Takımı'nda buldu. Askerlik dönemi ona yeni tecrübeler sundu. Askerlik dönüşü yeniden başladığı ikinci albüm çalışmaları yaklaşık iki yıla yayıldı. Söz ve beste çalışmalarına ağırlık verdiği bu süre içinde bir çok önemli müzisyenle yolu kesişti.

SARI EV ve DOĞULU stüdyolarında şekillendirdiği ikinci albümün aranjeleri GÜRSEL ÇELİK tarafından yapıldı. Miksleri BARIŞ BÜYÜK tarafından yapılan ikinci albümünde toplam 11 şarkının 8'inin söz ve müziklerine kendi imzasını attı. Bir şarkısında da yazar ve basın danışmanı ÇİSEL ONAT'a ortak söz yazdı. Cennet, Hadi Hadi gibi günün popüler şarkılarının besteci ve söz yazarı ASLI ZEN YENTUR bir şarkısıyla ikinci albümünde yer aldı. EMRE BAYAR da bir şarkısıyla katıldı albüme.

24 Nisan 2008'de müzik marketlerde yer alacak ikinci albümünün yapımcı firması OSSİ MÜZİK. Günün popüler işlerine imza atmak yerine, zoru seçerek, bir çok konsept ve özel albüme imzasını koyan başarılı ve cesur yapımcı HAKAN EREN, ona inandı.

Müzik sektöründeki her türlü olumsuzluğa rağmen üretmeye ve yorumlamaya devam eden SADIK KARAN ömrü yettiğince şarkı söylemeye devam etmek istiyor, müziğe olan sonsuz aşkıyla. İkinci albümüyle söz yazarı ve besteci kimliğini daha da ön plana çıkaran sanatçı müziksiz bir hayatın hata olduğunu söylüyor NIETZSCHE gibi; paylaştıkça çoğalmanın vereceği mutluluğa inanarak.

Albümün çıkış şarkısı "AMAN"ın söz ve müziği SADIK KARAN'a ait. Yakında klip çekimi yapılacak bu şarkının düzenlemesi GÜRSEL ÇELİK (Sarı EV) tarafından yapıldı.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)