Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Çeşitli Sanatçılar - Şimdi 90'lar
Şimdi 90'lar
LP1 / A
1- SEVDİK SEVDALANDIK-Reyhan Karaca
2- SENİ BANA YAZMIŞLAR-Oya&Bora
3- AH CANIM VAH CANIM-Ahmet
4- SEBEPSİZ FIRTINA-Yaşar
LP1 / B
1- HOVARDA-Emel Müftüoğlu
2- GİTTİN GİDELİ -Erdal
3- VEFASIZ-Soner Arıca
4- KAÇIN KURASI-Sibel Tüzün
LP2 / A
1- MAHMURE-Nükhet Duru
2- SENDE BAŞINI ALIP GİTME-Nil Burak
3- ŞİİRİMİN DİLİ-Seyyal Taner
4- AY İNANMIYORUM-Aşkın Nur Yengi
LP2 / B
1- ÇIK HAYATIMDAN-Aysun Kocatepe
2- ÜZGÜNÜM-Jale
3- BENSİZ OLSUN-Fulden Uras

90’LARIN EN ÖNEMLİ ŞARKILARI İLE "ŞİMDİ 90’LAR"

60, 70, 80’lerden sonra “Şimdi 90’lar! plakta…

Türk popunun doksanlı yılları çift plaktan oluşan bir albümle geri dönüyor! CD formatının henüz yaygınlaşmadığı günlerde az sayıda basılan ve bu yüzden bir çoğu bugün piyasada bulunmayan doksanlı yıllar şarkıları bu albümle tekrar dinleyici karşısına bu sefer Ossi Müzik – İz Müzik iş birliği ile ikili plak olarak çıkıyor.

Seksenlerin ağırlığını üzerimizden attığımız, tekerlemeli ve neşeli şarkılarla dans edip eğlenmeyi yeniden keşfettiğimiz o günlerin yeni tanıştığımız yetenekleri, artık bugünün starları. İşte Aşkın Nur Yengi, Soner Arıca, Reyhan Karaca, Yaşar, Aysun Kocatepe, Sibel Tüzün, , Jale, Emel Müftüoğlu, Erdal, Ahmet, Fulden Uras…

Ve yetmişler ya da seksenlerde tanıştığımız ve doksanlar popuna da damgasını vuranlar: Nükhet Duru, Seyyal Taner, Nil Burak...

Ve birlikte ürettikleriyle Türk popuna çok şeyler katmış ve hala katmaya devam eden Oya & Bora.

Hepsi, doksanlarda imza attıkları şarkılarla, o şahane günleri geri getirmeye geliyor. CD’lerle, internetle, cep telefonuyla, mp3’lerle ve bugün artık kanıksadığımız bir çok yenilikle ilk kez tanıştığımız o günlere, o günlerin şarkılarıyla geri dönüyoruz. “Şimdi 90’lar!”

Ossi Müzik – İz Müzik iş birliği ile yayınlanan “Şimdi 90’lar” albümünün prodüktörü Hakan Eren. Albüm kartonetinde Türk basınının 20 önemli yazarı tarafından kaleme alınmış yorumlar yer alıyor. Bu yazarlar: Naim Dilmener, Hakan Tok, Tolga Akyıldız, Kutlu Özmakinacı, Asu Maro, Atilla Aydoğdu, Şafak Karaman, Ahmet Kamil Taşkın, Fatih Melek, Olcay Tanberken, Cüneyt Asi Duru, Kadri Karahan, Suat Kavukluoğlu, Mehmet Bilal Dede, Esin Övet dışında 90’ların ile günümüzün önemli söz yazarı Zeynep Talu ve bestecisi Şehrazat. Albümün kapak ve görsel tasarımı Engin Korkmaz ve mastering kayıtlar Bora Ebeoğlu imzasını taşıyor.