Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Ali Şota - İki Rüzgar
İki Rüzgar
1- TAŞ OLUR MU?
Söz-Müzik: Ali Şota
2- AŞK DENİR
Söz: Uygar Şirin Müzik: Ali Şota
3- İKİ RÜZGAR
Söz-Müzik: Ali Şota
4- DENGE
Söz: Uygar Şirin Müzik: Ali Şota
5- DELİRDİN Mİ?
Söz-Müzik: Ali Şota
6- SOYUN
Söz: Uygar Şirin Müzik: Ali Şota
7- KENDİNE BİR ŞANS DAHA VER
Söz: Uygar Şirin Müzik: Ali Şota
8- NİYETİN NE BİLMEM
Söz-Müzik: Ali Şota
9- DÜŞÜNME
Söz-Müzik: Ali Şota
10- AŞK İÇİNDE SON VAR
Söz-Müzik: Osman Çebi

Ali Şota Diye Biri ‘’İKİ RÜZGAR’’

Ali Şota diye bir müzisyen desek daha doğru olur aslında, çünkü çünkü o 14 yaşındayken gitarı eline aldı, bir daha da hiç bırakmadı; hep yazdığı sözlerle, yaptığı bestelerle kendini ifade etti. 1990’da henüz lisedeyken kurduğu Graymalkin grubuyla liseler arası yarışmalara katılırken müziğin hayatındaki yerini sağlamlaştırdı. Yıllarca solo olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kısa bir süre mühendis olarak çalışsa da bütün hayatını müziğe adadı.

Bu zaman zarfında sayısız beste yaptı. Eserlerini bir araya getirip bir albüm oluşturmaya hazır olduğuna inanan Ali Şota, her zaman iyi müzikten anlayan Hakan Eren ile tanışıp yapım şirketi Ossi Müzik ile anlaştı. Böylece İKİ RÜZGAR albümü doğdu.

Temelde rock sound’u ve tavrı içeren her şeyden beslendiğini; punktan, heavy metal’e old school rock’tan progresif normlara, öncülerden, günümüze hemen hemen tüm dönemleri dinlediğini söyleyen Ali Şota’nın 10 şarkıdan oluşan albümünde biri hariç tüm besteler kendisine ait. 5 şarkının sözlerini de yazan Ali Şota tüm parçaların düzenlemeleri ile albümün prodüktörlüğünü de yaptı. Berin Yavuzlar sanat yönetmenliğinde Rüzgar Müzik stüdyolarında hazırlanan albümün, 1,5 yıla yayılan bir sürede şekillenen şarkıların mikslerinde İlbay Beydili ve Kaan Kurmuş var. Fotoğrafları JamTul tarafından çekilen albümün, kapak tasarımını Engin Korkmaz yaptı

Müziğini riffler, müzikal cümlelerden oluşan melodiler üzerine kuran Ali Şota; “riff beni nereye götürürse oraya gidiyorum. Dolayısıyla albümde punk bir şarkı da dinleyeceksiniz, kelt kemanlarla başlayan otantik riff üzerine kurulmuş bir balad da…” diyor.

Ali Şota, iyi müzik dinlemek isteyenlere tavsiye ettiği İKİ RÜZGAR albümünü çok yakında müzik severlerin beğenisine sunuyor. Albümün çıkış parçası olan İKİ RÜZGAR’a Mengüç Tanrısever yönetmenliğinde Burgaz adasında üç günde çekilen klip yakında tüm müzik kanallarında gösterime girecektir.

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)