Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Soner Arıca - Yarın Her Şey Değişebilir
Yarın Her Şey Değişebilir
1- Yarın Herşey Değişebilir
Söz-Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin
2- Karadut
Şiir: Bedri Rahmi Eyüboğlu, Müzik-Düzenleme: Mustafa Budan
3- Kayıp
Söz: Soner Arıca, Müzik: Soner Çınar (Taksim Edisyon), Düzenleme: Oykan Atay
4- Tanrı Misafiri
Söz: Fikret Şeneş (Ossi Müzik), Müzik: Rahbani’s (End Productions) Düzenleme: Febyo Taşel
5- Neredeydin
Söz-Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Selim Çaldıran
6- Sıra
Söz- Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin
7- Bitmeyen Sevda
Söz- Müzik: Soner Arıca, Düzenleme: Erhan Tekyıldız
8- Benden Bu kadar
Söz: Soner Arıca, Müzik: Sezgin Gezgin - Soner Arıca, Düzenleme: Sezgin Gezgin
9- Vazgeçmek İçin Erken
Söz: Soner Arıca - Osman Modacı, Düzenleme: Sezgin Gezgin
10- Geçer
Söz: Soner Arıca, Müzik-Düzenleme: Mustafa Budan
11- Yarın Herşey Değişebilir (Akustik)
Düzenleme: Sezgin Gezgin
12- Sıra (Versiyon)
Düzenleme: T-Expres (Erol Temizel)
13- Neredeydin (Versiyon)
Düzenleme: Selim Çaldıran
14- Tanrı Misafiri (Versiyon)
Düzenleme: T- Expres (Erol Temizel), Yaylı, Gitar, Düzenleme: Febyo Taşel
15- Karadut (Versiyon)
Düzenleme: Oykan Atay

Hüzünlü ya da eğlenceli aşk evrelerinin başında ve sonunda söylenecek söz; “Yarın Her Şey Değişebilir!”

Albüme adını veren ve bir Soner Arıca bestesi olan “YARIN HERŞEY DEĞİŞEBİLİR”; aşktan bağımsız, tamamen yaşamın kendisine ve herkesin ortak hikayesine dokunan yapısıyla albümün temelini oluşturdu. Sanatçı dört yıl aradan sonra, yine uzun zamanlar dinlenilecek, kalitesi yüksek şarkılara imza attı.

Her alanda hızla değişen zevkler gibi müzik dinleyicisinin zevklerini de düşünerek, farklı müzikal tınıların ve şarkı yapılarının bir araya geldiği albüm çalışmaları sırasında Soner Arıca; önemle üzerinde durarak herhangi bir moda akımının içinde olmamaya özen gösterdi.

Sanatçı, albümde Selim Çaldıran, Febyo Taşel, Sezgin Gezgin, Erol Temizel, Oykan Atay, Erhan Tekyıldız ve Mustafa Budan olmak üzere yedi ayrı aranjör ile çalışarak; tüm zamanların müzikal tınılarına uygun, uzun soluklu, arşivlik bir çalışmaya da imza atmış oldu.

ALBÜM HAKKINDA Soner Arıca’dan;

Albümde farklı şarkılarda farkı aranjörler ile çalışmayı tercih ettim. Aranjörlerin ortak noktaları, eğlenceli bir şarkıda dahi bir mesajı olması ve de belki bugün olması gerektiği gibi yaşanamayan aşklara göndermeler yapmasıydı.

“Karadut” ve “Tanrı Misafiri” şarkılarını cover yapmak istedim. Bu fikrin altındaki isteğim ise her iki şarkıdaki mükemmel söz-müzik buluşması ve aşkların bu denli tutkulu anlatılabiliyor olmalarından kaynaklandı. Belki de yaşanan aşkların daha sığ olmasındandır; ne yazık ki günümüzde bu uyumda yazmak zorlaştı. 10 şarkının yer aldığı albüm çalışmalarını yaklaşık 8 ayda tamamladık, şarkılardan 5 tanesini club versiyonu yaptık. Son yıllarda şarkıların hızla yayılmasını sağlayan klüpleri de düşünerek değişik versiyonlarla şekillendirdiğimiz albüm; yaşamın her anını, her duygusunu ifade eden şarkıların bir araya geldiği ve gururla taşıyacağım bir çalışma oldu benim için.

Albümde benim beste ve sözlerimin yanı sıra; Fikret Şeneş, Sezgin Gezgin, Mustafa Budan, Soner Çınar’ın eserleri yer alıyor.

“Yarın Herşey Değişebilir”de iki cover parçaya yer verildi. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun şiiri “Karadut” ve Rahbani’s bestesi Fikret Şeneş şarkısı “Tanrı Misafiri” ikişer versiyonla albümde yer aldı. Her iki şarkının aslına uygun düzenlemelerinin yanında, club versiyonları da yapıldı.

Albümün adını taşıyan şarkı “Yarın Herşey Değişebilir”; bence 7’den 70’e herkesin kalbine dokunacak bir şarkı. “Karadut” şarkısının ise en kuvvetli aşk anlatımı içerdiğine inanıyorum. “Tanrı Misafiri”nin söz ve beste uyumundan çok etkilendiğim için yorumlamak istediğim. “Neredeydin” ve “Kayıp” gibi baladların yanında; “Sıra” ve “Benden Bu Kadar” gibi dans şarkıları da albümün öne çıkan parçaları arasında.