Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Bülent Nargaz - Bir Günah Gibi
Bir Günah Gibi
1- BİR GÜNAH GİBİ
Söz: Fikret Şeneş Müzik: J.Iglesias-R.Arcusa
2- PALAVRA
Söz: Fikret Şeneş Müzik: G.Ferrio-M.Chiosso-G.Del Re
3- BİR GÜNAH GİBİ (Oğuz Çetiner Remix)
4- PALAVRA (Erdinç Erdoğdu Remix)

Aşk, Bir Günah Gibi Yaşanmaz Ki !

Bülent Nargaz ‘’Bir Günah Gibi’’ adlı ilk single çalışmasıyla dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan single da yeni düzenlemeleri ve remixleriyle Bir Günah Gibi ve Palavra şarkıları yer alıyor. Single 17 Haziran tarihinde müzik marketlerde yerini alacak.

Uzun yıllardır Ajda Pekkan’ın sesinden dinlemeye alıştığımız, Fikret Şeneş’in Türkçe sözleriyle ölümsüzleştirdiği Bir Günah Gibi şarkısı, Bülent Nargaz’ın kendine has ses rengi ve eşsiz yorumuyla yepyeni bir soluk buluyor.

Bülent Nargaz 1965 yılında İzmir’de doğdu. Öğrencilik yıllarında müziğe ilgisini keşfederek 9 Eylül Üniversitesi Konservatuvarı’na girdi. Konservatuvar yıllarından sonra İzmir’de çeşitli mekanlarda sahne aldı. İstanbul’a gelişiyle Aldo’ya vokal yapmaya başladı. Sezen Aksu’nun dikkatini çekti ve bir süre Aksu’yla çalıştı. Pop müziğinin önde gelen isimleri Hande Yener, Bengü, Harun Kolçak, Nükhet Duru ile vokalistlik hayatına devam etti. Müziği kendi istediği gibi yorumlamak düşüncesiyle ilk önce Bir Günah Gibi single’ını dinleyicinin beğenisine sunuyor. Geçmişin ruhuyla bugünün yorumunu buluşturuyor.

Projenin Müzik Direktörlüğü’nü üstlenen Oğuz Çetiner ; “ Bu cover, bilinen bir şarkıyı yeni bir sesten dinlemek olarak görülmemeli” diyor. Kendisine ait düzenlemelerle eskiyi yenilemek değil, eski tadın korunduğu yepyeni şarkılar yarattıklarını belirtiyor.

Bir Günah Gibi şarkısının klip çekimi Arıza ekibi tarafından Baran Gündüzalp yönetmenliğinde 2 günde gerçekleştirildi. Klipte 2. kişinin yüzünün tam olarak görünmemesiyle, bireylerin kişisel yalnızlıkları ve yanında olmak istedikleri asıl sevgilinin yokluğu vurgulanıyor.

“Aşk bir günah değildir” diyor Bülent Nargaz ve devam ediyor “ Herkes bunu yaşar ama sen bildiğin gibi kendince yaşarsan bir günah olmaktan çıkar. Sadece bizim toplumumuzda değil, Dünya’daki bir çok toplumda aşk bir günah gibi görülüyor. Bağlayıcı faktörler yüzünden; sevgililerden biri ya da her ikisinin evli olması, töreler, toplum baskısı, bekaret zorlaması ve tercihlerin saklanması gereken bir durum olduğu algısının getirdiği suçluluk duygusuyla bireyler, içlerindeki bu güzel duyguyu bir günah gibi yaşıyorlar. Bu şarkıyı seçerken aslında bu duruma dikkat çekmeyi amaçladık. İnsanların hem benliklerini hem de duygularını kabul etmeleri, ister kadınla erkek ister hemcinsler arasında yaşanıyor olsun, aşkı bir günah gibi görmeyip sahiplenmelerini istiyoruz.”

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Youtube Kanalı)