Facebook Twitter Instagram Youtube kanalı Youtube kanalı
Seyyal Taner - Elma
Elma
1- ELMA
Söz: Sadettin Dayıoğlu
Müzik: Sadettin Dayıoğlu-Ödül Erdoğan
Düzenleme: Ödül Erdoğan
ELMA
Bir elma düştü yere
Herkes onun peşinde
Bile bile, göre göre
Sonunda bölüşemedik
Dibine geldik!
Bu dünyanın oyunu
Belli mi sağı solu?
Ağız tadıyla
Bir gün gülüşüp eğlenemedik!
Oyuna geldik!
Dağın ardı deniz değil
Kışın ardı bahar değil
Gördüklerim bir rüya değil
Biz ne hale geldik?!
Vay anam vay! Yetti gari!
Bir edep, bir destur, bir dursan yani
Söyle ne olacak dünya hali?
Seni yazmaz hiçbir tarih, iyi!

SEYYAL TANER YASAK “ELMA” YI KOPARDI!

Türk pop müziğinin efsane ismi Seyyal Taner dünyanın içinde bulunduğu kaos ortamını metaforik bir anlatımla eleştiriyor ve “ELMA” isimli yepyeni çalışması ile herkesi iç hesaplaşmaya davet ediyor. Sözleri Sadettin Dayıoğlu’na, müziği Sadettin Dayıoğlu ve Ödül Erdoğan’a, düzenlemesi ise Ödül Erdoğan’a ait olan “ELMA” isimli yeni şarkısı ile Seyyal Taner, dünyanın gidişatını kendi üslubu ile hicvediyor!

Çevre, iklim, ekonomi başta olmak üzere insanlığın yaşadığı tüm krizlere bir gönderme olan ve herkesi insanlık ayarlarına dönmeye teşvik eden “ELMA” single’ının mix’ini Ödül Erdoğan ve Melihcan Ataklar, mastering’ini Emre Kıral yaptı.

Seyyal Taner’i, “ELMA” isimli single’ının kapak ve imaj fotoğrafları için Zeynep Bozkaya’nın tasarladığı kostümler ile moda fotoğrafçısı Haluk Baylan fotoğrafladı.

Ossi Müzik etiketiyle Hakan Eren’in yapımcılığında ve prodüktörlüğünde, Pelin Kakırman’ın proje koordinatörlüğünde yayınlanan “ELMA” şarkısının subliminal göndermeler içeren renkli video klibi; Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde Omni İstanbul’da (Dalmaz Center) çekildi. Anetta Korkmaz’ın koreografisini hazırladığı klipte sanatçıya, 8 dansçı eşlik etti. Seyyal Taner, şarkısı ve video klibi ile başta adalet, savaşlar, iklim ve çevre olmak üzere dünya ve insanlığın ortak değerleri için bir çığlık atıyor!

Videolar

Bu albüme ait video klipleri izlemek için tıklayınız. (Ossi Müzik Plus Youtube Kanalı)